Vánoce v Šanghaji

První česká vánoční besídka na SISU společně s GK v Šanghaji

Nastal čas vánoční, a tak jsme se rozhodli připravit pro studenty vánoční besídku. Přípravy na celou akci začaly již o několik dní dříve. A protože se české Vánoce neobejdou bez výtečného jídla, jako je bramborový salát, smažený kapr a cukroví, domluvili jsme se se studenty, že některé dobroty společně uvaříme.

Dáte si?

Samotná besídka se konala 17. prosince 2018, na kterou přijal pozvání i generální konzul pan Krpač. Studenti pana Krpače přivítali a zahájili celou akci zpěvem vánoční koledy Půjdem spolu do Betléma, za niž sklidili obrovský potlesk a uznání. Poté jsme si krátce představili symboly Vánoc a pustili se do ukázky tradic, které se v některých rodinách na Štědrý den stále dodržují. Dívky házely střevícem, aby viděly, jestli je příští rok čeká svatba (nebo alespoň nějaké romantické rande). Následně jsme si všichni rozkrojili jablko, abychom zjistili, zda budeme celý příští rok zdraví. Všichni jsme měli krásné hvězdičky, a tak víme, že se všem neduhům a nemocem vyhneme. Poslední tradicí bylo pouštění lodiček, což nám ukázalo, že příští rok budeme všichni spolu. Poté měl proslov pan Krpač, chválil studenty za jejich hudební výkon a předal jim učebnice, jež byly věnovány českému programu na SISU. Nakonec jsme se pustili do jídla, které všem moc chutnalo.

Doufáme, že se vánoční besídka všem líbila a že si ji obdobně zase příští rok zopakujeme.

Přejeme krásné a radostné Vánoce všem studentům a lektorům na SISU.

Veselé Vánoce z Číny!

Text a foto: Pavlína Vondráčková