Výstava Alfonse Muchy

V pátek 29. března 2019 se v šanghajském Pearl Art muzeu konalo oficiální zahájení výstavy umělecké tvorby Alfonse Muchy (1860-1939), která bude v Šanghaji k vidění až do 21. července 2019. Hlavní organizátor akce Generální konzulát České republiky v Šanghaji srdečně pozval i studenty češtiny ze SISU, kteří si mohli nejen prohlédnout Muchovy krásné obrazy, ale také se něco dozvěděli o Muchově životě a díle díky společné besedě s Johnem Muchou, vnukem Alfonse Muchy.

A co o výstavě píší studenti?

Výstava byla úžasná! Byl tam jasný úvod Alfonse Muchy a krásné obrazy! Myslím, obrazy Muchy jsou speciální kvůli jejich fantastické barvě a témě – mladá ženy. Byly tam taky nějaké malé sochy a křišťal sklenice. Moc jsem viděla, ale nejvíc se mi líbil portrét ženy. Nepamatuju si jméno obrazu, ale vím jasně, že tahle žena byla moc moc krásná! Naštěstí jsem fotografovala tuhle obraz. Krátce řečeno výstava byla fantastická a líbila se mi moc!“

Huiting (Tereza)

Šla jsem na výstavu Alfonse Muchy v pátek 29. Března. Třída češtiny jela autem asi v 5 hodin odpoledne. Ta výstava byla v museu v Minhang. Ta výstava byla moc hezká. Tady byly krásný obrazy, který mi zajímali. Nejvíc se mi líbily obrazy, které se jmenují Roční období. Mám moc ráda módu Muchy. Šli jsme na party taky. Pili jsme dobře pivo a šampaňské. Jedli cukrovi taky. Měli jsme hezký večer.“

Lucie (Xinyu)

Výstava Alfonse Muchy je prý skvělá, a konečně jsem měl šanci koukat na tuhle výstavu minulý pátek. Když jsem šel na výstaviště, atmosféra tam byla klidná a tmavá, ale obrazy můžu vidět přesně. Portrét Alfonse Muchy, který jsem viděl první, byl krásný. Potkal jsem vnuka Alfonse Muchy, kdo vysvětloval významy obrazů a historii Alfonse Muchy turistům. Nejvíc se mi líbily obrazy, které se jmenují Roční období a které jsou nejznámější. Teplé jaro, krásné léto, rozkvetlý podzim a studená zima jsou hodně krásné a skvělé! Pak jsme měli nějaký party, na kterého jsem pil kvalitní šampaňské a chutnaly mi ty svačiny. Na tu výstavu budu dlouho pamatovat.“

Weijie (Vojta)

3 thoughts on “Výstava Alfonse Muchy

1. NOT SATISFIED WITH YOUR HOSTING ?

Check Out Our Coupons for This Month & Get Your Domain, Hosting and SSLs For Less!
    Namecheap Offers Amazing Deals That Save You Money Across Our Product Range!
    Best Value Web Products. 20 Years Serving You. Free WhoisGuard. #1 for Value Vs. Others.

Check Out Our Coupons for This Month => http://bit.ly/Our_Current_Deals

2. NOT SATISFIED WITH YOUR HOSTING ?

Namecheap Offers Amazing Deals That Save You Money Across Our Product Range!

Check Out Our Coupons for This Month => http://bit.ly/Our_Current_Deals