Bohemistika nově také v Šanghaji

Čeština se v Číně vyučuje již na několika univerzitách a v tomto akademickém roce 2018-2019 se počet univerzit nabízejících obor český jazyk rozrostl o další. SISU (Shanghai International Studies University) v Šanghaji nově otevřela čtyřletý program Bohemistika. Výuka byla úspěšně zahájena v pátek 28. září. Pro studenty jsme připravili prezentaci o České republice, její kultuře a tradicích. Virtuálně jsme navštívili některá zajímavá místa v Česku, poslechli jsme si ukázky z české tradiční a moderní hudby a na závěr studenti ochutnali české pivo Plzeň, které nám věnoval Generální konzulát České republiky v Šanghaji. Jako bonus studenti dostali drobné dárky, tužky a pera od ÚJOP UK a brožury o České republice věnované rovněž Generálním konzulátem (Czech Trade). Děkujeme!

Krteček bude naším maskotem po celou dobu výuky.

Společná fotografie

Pivo Plzeň