Technická univerzita a Ještěd

Včera jsme jeli do Liberce. Sešli jsme se v 8 hodin ráno. Jeli jsme autobusem. Nejdřív jsme šli na laboratoři Technické Univerzity v Liberci. Jedla jsem maso a brambory na oběd.  Pak jsme jeli na horu Ještěd lanovkou. Tam je zima, fouká velký vítr, ale je moc hezká. Hráli jsme sněhové hry. Fotili jsme hory. Pili jsme kávu, ovocný a zelený čaj.

Text a fotky: Yaqi Cui a Yiwei Liu

Výlet do Liberce

Ještě jsem nebyla v tomto městě, a proto jsem byla nadšená, že ho uvidím.

Do Liberce jsme jeli autobusem a během cesty nám pan ředitel vypravoval o městě a zajímavých památkách. Jeli jsme celkem hodinu a půl a nejdřív jsme navštívili Ekonomickou fakultu Technické univerzity, kde nám pověděli o studiu. Pak jsme byli na Technické univerzitě. Ukazovali nám laboratoře, kde dělají výzkumy. Pro mě nejzajímavější byla výroba nanovlákna.

Po oběde několik lidí šlo na samostatnou procházku. Ale taky jsme měli moznost jet na horu Ještěd. Na horě byla velká zima, silný vítr a mráz, ale to nám nezkazilo radost. Zprvu byla mlha, ale pak už nebyla a mohli jsme vidět krásné panorama a scenérii. Stromy byly ve sněhu, svítilo slunce. Krása byla nepopsatelná.

Pak jsme se vrátili do Prahy.

Zalíbil se mi ten výlet a taky město Liberec. Chtěla bych poděkovat panu řediteli a taky paní Aleně Borovičkové za organizaci výletu.

Elizaveta Udalova, třída E2