Prezentační soutěž – školní kolo

V úterý 21. 3. 2017 se na SJOP Hostivař konala soutěž studentských prezentací.

V první části programu soutěžilo šest neslovanských studentů – začátečníků. Porota z nich vybrala tři nejlepší.

Po přestávce pak soutěžili studenti slovanští a neslovanští – pokročilí. Z těch porota vybrala tři nejlepší tematické prezentace a jednu nejlepší prezentaci odbornou.

Absolutní vítězkou se stala Anna Avseevich se svou prezentací Role linií ve filmech.

Všem účastníkům, porotě, organizátorům a v neposlední řadě také publiku moc děkujeme za zdárný průběh a přátelskou atmosféru!

Text a foto: Jaroslav Šimek, Petra Pavluchová, Jana Čepeláková, Markéta Tůmová

Autorské čtení a autogramiáda

Včera jsme šly na Václavské náměstí na přednášku v kavárně Akademia. Bylo to autorské čtení jednoho čínského autora. Bylo to moc zajímavé, a proto doporučuju tu knihu. Jmenuje se Manžela jsem nezabila. Ta kniha je mimořádná. Četla jsem jeho další knihy, které jsou taky výborné. Myslím si, že on je moc dobrý spisovatel.

Autor Liou Čen-jun v Praze

Autor Liou Čen-jun