Můj život v České republice

Qianyi LIU

Učím se češtinu na Karlové univerzitě v Praze. Mám vyučování od 9 hodin do 14.45 v pracovním dně. Někdy mám angličtinu a reálii. Myslím si, že moje učitelky jsou sympatické. Ony jsou krásné a dobré. Učí trpělivě a dobře. Podle mě, čeština je těžká, protože čínština a čeština nejsou vůbec stejné. Mluvní a poslech jsou těžké pro mě. Gramatika je komplexní, ale není velmi těžká pro mě. Podle mě, matematika je velmi těžká. Jelikož nerozumím mnoho slov. Líbí se mi čeština. Podle mého názoru,čeština je sympatická.

Líbí se mi Česká republika!

Shaojia LIU

Studuju češtinu od 9 hodin ráno do 2 hodin 45 minut odpoledne. Každý den mám 4 vyučování. Každé vyučování je 90 minut. Myslím si, že poslech a ústní je těžké pro mě. Tak chci hledat české kamarády, mluvím s českými kamarády často. Moc se mi líbí česká učitelka, protože česká učitelka je schopná a trpělivá  a moc sympatická ve třídě.  V zimě taky mám matematiku. Moc se mi líbí matematika, protože chci studovat architekturu na Karlově univerzitě. Počasí je hezké v Praze. Chutnají mi vepřové koleno a světlé pivo v Praze. Moje rodiče koupili nový dům vedle Šeberova, protože moc se jim líbí Praha. Taky chci pracovat a bydlet v české  republice.

Yan Huang

Jmenuju se Yan. Jsem čínská studentka, učím se češtinu v ÚJOP už jeden rok. Podle mého názoru je dobré, že žiju v Praze. Praha je krásná, která má bohatou dlouhou historii. Když mám volný čas, ráda jdu na procházku v centru. Piju kávu v kavárně, a povídám si s kamarádkami. Na začátku jsem nezvykla na to skutečně. Víte, že všechno jdou rychle v Číně. Ale si užívám těch pomalých tempa života dneska. Je těžké pro cizince, když se učíme češtinu. Je tam různých pádů v češtině a mají různé změny taky. Existuje velký rozdíl mezi čínštinou a češtinou. Ale musím se učit česky pilně, abychom si domluvila s Čechy bez problémů, a chci studovat na univerzitě taky. Doufám, že všechno jdou lépe v Praze.

Lu SHEN

Jmenuju se Lu Shen. Jela jsem do České republiky už jeden rok. České jídlo a čínské jídlo má velké rozdíly. Nechutná mi guláš. Myslím si, že čeština je moc těžké. Pro mě je důležité, že jdu do třídy každý den, poslouchám učitelku vážně. Dělám domácí úkoly sama. Líbí se mi Praha. Mám ráda Karlův most, Pražský hrad a Staroměstské  náměstí. Češi jsou hezčí a sympatičtí.

Máme nové kamarády

Yaqian CHI

Jsem Číňanka. Studuju v Praze teď. Prvním čas, jela jsem z Číny do Českého Republice. Myslím si, že České republice je hezké zimě. Když jsem se dívala na české krajině, byla jsem moc veselá. Protože jsem se učila moc známosti z českých přírod. Každý den Studuju češtinu. Moje učitelka se jmenuje Martina Sovová. Je dobrá učitelka se mi líbí. Po škole, vařila jsem sama. Dělala jsem všechno sama. To je moje český život.

Chuqiao DENG

Jsem Číňanka. Studuju v ÚJOPu. Každý den studuju češtinu. Myslím si, že čeština je těžký pro nás, ale teď rozumím hodně česky. Líbí se mi Praha, protože tady je hezký. Moc se mi líbí pražský hrad. To není stejné zakázané město v Číně. První rok, moje učitelka je Martina Svodová. Ona je dobrá učitelka, protože ona je krásná a schopná. Líbí se mi ona. Teď moje učitel je Eva a Lucie. také se mi líbí.

Jingjing ZHOU

Byla jsem v České republice už jeden rok. Teď studuju češtinu na Králova univerzitě ÚJOP. Praha je moc hezké město. Když mám volný čas, chodím na procházku v Praze. Podívala jsem se Karlův most, Staroměstské náměstí, Pražský hrad, Václavské náměstí, atd. Letos budu nadále zkoumat tajemství Prahy.

Xinqi LIU

Praha je krásné město. Nachází se v srdci Evropy. Ted´studuju český jazyk v Karlové univerzitě. Kromě víkendu máme třídy každý den. Od 9 hodin ráno do 2:30 hod. Tam jsou hodiny uprostřed čas na oběd. Mám Kurzy angličtiny v pondělí a středu. Miluji tohle město. Protože město má mnoho starých budov a kultura velmi dobře.

Ahoj z Prahy!

Jiahao CHEN

Moje učitelka  je  nejlepší učitelka, jmenuje  Jitka Maixnerova, ona je fantastická. Ona učí výborná a zajímavá  lekcí  ve třídě. Všichni studenti milují jí.  Pamatoval jsem že  jeden krát, všichni studenti jedli tradiční české jídlo s jí ve výborné restaurace .

Jianchen SHEN

Minuly rok jel jsem do práce. Studoval jsem Češtinu. Myslím si že Češtinu je těžký. Můj učitelka je Jitka. Její je pracovitý hodný a přísný. Studoval jsem v 9 hodin každý den. Potom v 12 hodin vařil jsem oběd. Odpoledne taky mám Angličtina lekce a Čeština. V 5 odpoledne konec školy. České republiky je hezky měsíc. Líbí se mi Praha.

Qianyi OU

Denně studuju češtinu na ÚJOPu Hostivař. Tady jsou hezké a dobré učitelky. Jsou sympatické, že mi často hodně pomáhají. Myslím si, že čeština má hodně rozdíl než čínština. Gramatika češtiny je moc těžká, ale nejtěžší je mluvení. Takže obvykle trénujeme s učitelkami. Doufám, budu studovat lépe.

Už mluvíme česky!

Sili XIAN

Jsme Číňanka. Letěla jsem do české Republiky v létě. Studuju na ÚJOPu Hostivař .Studuju češtinu už jeden rok. čeština je moc těžká pro Číňané. Moje učitelka se jmenuje Jitka. Je moc hodná, trpělivá. Když mám problémy, bude pomáhat mi. a Líbí se mi Praha, protože tady je krásná. Jsou tady historické budovy. Ve volní čas, chodím na pěšky podle řeky Vltavy a sportuju.

Posílám pozdrav z Prahy!

Text: čínští studenti, Foto: ilustrační, Thinkstock