Projekt Karlín

Minulý pátek odpoledne jsme měli vyučování venku v Karlíně. Bylo hezky, ale trochu zima. Jeli jsme vlakem z Nádraží Hostivař na Hlavní Nádraží. Našli jsme informační tabule ve dvojici a vyfotili jsme je. To byl první úkol v centru Prahy. Potom jsme jeli metrem na Florenc, pak jsme jeli tramvají do Karlína. Vystoupili jsme ve stanici Křižíkova, pak jsme šli na oběd do české restaurace, která se jmenuje Hostinec U Tunelu. Ta restauraci je u Žižkovského tunelu. Jedli jsme kuře s kukuřičnou polentou, gulašové polévky, a pili jsem české červené pivo.

selfie-s-kostelem

Studentky Ou a Zhou

20161014_143119

Dobrý den, prosím vás, nevíte, kde to je?

Po obědě jsme znovu dělali úkoly – hledali jsme cestu a nějaké památky. Šli jsme s Jingjing ve dvojici z restaurace na Lyčkovo náměstí. Pak jsme viděli jednu hezkou historickou budovu a sochu před budovou. Potom jsme šli do Kaizlových sadů a vyfotili jsme budovu Invalidovny. Zeptali jsme se někoho na Karlínském náměstí.
Můžeme tam vidět kostel sv. Cyrila a Metoděje a fontánu na Karlínském náměstí. Je to tam moc hezký. Ještě jsme se vyfotili s kostelem. Blízko kostela je jedna kavárna Kočičí. V kavárně je sedm koček. Koupila jsem si kávu, a tak zeptali jsme se na jejich jméno. Potom jsme hledali restauraci Lokál a zastávku tramvaje, která je nejblíže Lokálu. Nakonec jsme našli učitelku Jitku v kavárně Parlor Café, kde čekala na naše úkoly. Karlin je hezké místo, a tam je mnoho dobrých restaurací a kaváren. Myslím si, že jsme měli jednu dobrou zkušenost.

Text: studentka Ou, Foto: Jitka Maixnerová a Ou

V pátek jsem jela na výlet se spolužáky a s paní učitelkou. Jeli jsme do Karlína. Jeli jsme vlakem na hlavní nádraží, Za 20 minut jsme byli na hlavním nádraží. Potom jsme jeli metrem z hlavního nádráží na Florenc. Nakonec jsme jeli tramvají z Florence do Karlína asi 5 minut.V Karlíně jsme šli na oběd. Obědvali jsme v restauraci U tunelu. Jedla jsem gulášovou polévku, kuřecí maso s kukuřičnou kaší a pila jsem pomerančovou limonádu. Moc mi to chutnalo. Někteří studenti pili černé pivo a červené pivo. Nepila jsem červené pivo. Je to chutné.

20161014_141234

Zdravíme z Karlína!

Po obědě nám paní učitelka dala úkol ,potom šli dvojice sami. Nejdřív jsme šli na Lyčkovo náměstí, viděla jsem tam historickou budovu a sochu, potom jsme šli do Kaizlových sadů. Viděla jsem, jak si děti hrály uprostřed sadů. Šli jsme

ze sadů do Kočičí kavárny. Tam je sedm koček. Byly sympatické. Pak jsme šli na Karlínské náměstí.Viděla jsem kostel, který se jmenuje Cyrila a Metoděje a fontánu.Když jsme dokončili všechny úkoly, hledali jsme místo, kde byla naše učitelka. Měla jsem dobrou cestu, byla jsem veselá. Doufám, že můžeme i příště studovat mimo školu.

Text: Xian; Foto: Jitka Maixnerová

Mluvíme česky s Čechy!

Krátké video:

Hledáme Florenc…

Navštívili jsme kočičí kavárnu. Víte, kolik je tam koček?

Na videu mluví studentka Liu; foto: studentka Xian