Velikonoce v Šanghaji

Velikonoční besídka a zahájení českého programu na SISU

Devátý týden výuky v letním semestru akademického roku 2018/2019 byl velice pestrý. V pondělí 22. dubna, tedy přímo na Velikonoční pondělí, se konala velikonoční besídka. Ačkoliv se Velikonoce v Čínské lidové republice neslaví, studenti byli nadšení, protože mohli poznat tradice a zvyky typické pro velikonoční svátky v Česku. Přečetli jsme si krátký text o tom, proč a jak se Velikonoce slaví a následně jsme se pustili do praktické ukázky tradic. Barvili jsme vajíčka pomocí vosku a společnými silami jsme se snažili uplést pomlázku. Jak se to studentům povedlo, na to se můžete podívat na fotografiích níže.

Nadcházející den byl pro Katedru ruských a euroasijských studií SISU a zejména pro studenty češtiny jedním z nejdůležitějších od počátku výuky češtiny. Za účastí náměstka ministra zahraničních věcí České republiky Lukáše Kauckého a Generálního konzulátu České republiky v Šanghaji se uskutečnilo oficiální zahájení českého programu na SISU. Po úvodních proslovech pana Kauckého a prezidenta SISU Jiang Feng studenti zazpívali píseň La la laj od Ewy Farné a předvedli vlastní dabing filmu Hledá se Nemo. V zápětí proběhla krátká ukázka lekce českého jazyka a nakonec nám dvě české studentky čínštiny popovídaly o jejich studiích na SISU a o životě v Číně. Závěrečným a nejočekávanějším aktem bylo přestřižení slavnostní pásky a odhalení desky Centra českých studií.

Text a foto: Pavlína Vondráčková

37 thoughts on “Velikonoce v Šanghaji

1. Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
    .Так же собираем базы Обратесь всегда будем рабы вам помочь

2. Aw, this was an extremely nice post. Spending some time and actual effort to make a great article… but what can I
    say… I procrastinate a lot and never seem to get nearly anything done.

3. Hey just wanted to give you a quick heads up.
    The text in your post seem to be running off the screen in Safari.
    I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with web browser compatibility
    but I thought I’d post to let you know. The layout look great though!
    Hope you get the problem solved soon. Many thanks

4. Pingback: Google

5. Hi there! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me of my
    good old room mate! He always kept chatting about
    this. I will forward this post to him. Fairly certain he will
    have a good read. Thank you for sharing!

Feel free to surf to my webpage 구글상위노출